Üniversiteler arası mutabakat!
Dominik Cumhuriyeti'nden Federico Henríquez y Carvajal (UFHEC) ile üniversitemiz arasında karşılıklı mutabakat metni imzalandı.
Öğretim elemanlarımız PASTECHL Konferansında!
Erasmus+ "Phys-Ed Academy" Projesi Toplantısı
Projenin ikinci toplantısı Lüksemburg'ta gerçekleştirildi.
Öğrencimiz Beril Kiraç "En iyi öğretmen" seçildi!
Erasmus+ "Phys-Ed Academy" Projesi Toplantısı
Mezunumuz Türkiye 1.si!
Fakültemiz Beden Egitimi ve Spor Öğretmenliği 2021 mezunu Ercüment Çiçek 2022 yılı KPSS sınavında P121-17 puan türünde 93,88 puan ile Türkiye 1.si olmuştur. Mezunumuzu kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Hoş Geldiniz
Hoş Geldiniz
PhysED Academy
AISEP 2021 En İyi Poster sunum ödülü
Proje kitabı Hacettepe Üniversitesi Yayınları Tarafından Yayımlandı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Fiziksel Aktivite ve Sedanter Davranışlar Rehberi Özeti
TUBİTAK 1001 projesi (Türkiye Norm Çalışması) kabul edilmiştir.
Misyon ve Vizyon

Misyon

Bugünün ve yarının dünyasında beden eğitimi ve spor öğretmenliği mesleğinde öğretme ve öğrenme süreçlerini iyi yönetmek, öğrencinin bilgiye ulaşma yollarını kolaylaştırmak ve öğrencinin bilgiyi anlamasına, anlamlandırmasına, yapılandırmasına, yorumlamasına uygulamasına ve üretmesine katkıda bulunabilen öğretmenler yetiştirmektir.

Vizyon

Beden Eğitimi ve Spor alanındaki bilgi birikimi ile kuramsal ve uygulamalı araştırmalar yoluyla bilgi üretimine katkıda bulunarak beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin eşit ve insan haklarına saygı ilkeleri temelinde çocuk ve gençlerin pedagojik yaklaşım ilkeleri ile hareket eğitimi, egzersiz, spor ve sağlıklı yaşam kültürünü irdeleyen, çözüm önerileri geliştiren ve bu yönde politikaların belirlenmesinde öncü olan, bilgi birikimini ulusal ve uluslararası akademik topluluğun, kamu ve özel kurumların, sivil toplum örgütlerinin ve halkın paylaşımına sunan bir bölüm olmaktır.